Співробітники

Наконечний Ігор Юрійович

Посада: завідувач кафедри

Вчений ступінь: кандидат психологічних наук

Вчене звання: доцент

Почесні звання: Заслужений тренер України з панкратіону

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України

Наукові праці


Детальніше

Тематика наукових досліджень:

“Розвиток саморегуляції поведінки підлітків у процесі оволодіння бойовим мистецтвом”. “Психологія спорту”. “Підготовка високо кваліфікованих спортсменів”. 

Курси, що читає:

 • Психологія фізичної культури і спорту
 • Теорії і методика спортивних тренувань
 • Менеджмент спортивної організації

Додаткова інформація:

З вересня 2005 року працює тренером-викладачем дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», Чернівецького обласного фізкультурно-спортивного товариства «Україна» в м. Чернівці.

З 2006 року працює викладачем в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. З 2015 року на посаді завідувача кафедри теоріі і методики фізичного виховання та спорту факультету фізичної культури і здоров’я людини.

З 2004 року є засновником Чернівецької обласної федерації панкратіону, яка гідно представлена на змаганнях державного та міжнародного рівнів.

З 2008 року виконавчим комітетом федерації панкратіону України Наконечний Ігор Юрійович призначений старшим тренером молодіжної збірної команди України з панкратіону. Під його керівництвом національна збірна успішно представляла нашу країну на чемпіонатах світу, Європи та міжнародних турнірах. У загальнокомандному заліку команда здобувала завжди призові місця наступні місця:       2008 рік – чемпіонат Європи м. Варна (Болгарія) – 1 місце; 2009 рік – чемпіонат Європи м. Рига (Латвія) – 1 місце; 2009 рік – чемпіонат світу м. Омськ (Росія) – 2 місце; 2010 рік – чемпіонат Європи м. Харків (Україна) – 1 місце; 2010 рік – чемпіонат світу м. Будапешт (Угорщина) – 1 місце; 2011 рік – чемпіонат Європи м. Южний (Україна) – 1 місце; 2011 рік – чемпіонат світу м. Тамасі (Угорщина) – 1 місце; 2012 рік – кубок Європи м. Раменскоє (Росія) – 2 місце; 2013 рік – чемпіонат світу м. Спліт (Хорватія) – 1 місце; 2013 рік – ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств м. Санкт-Петербург (Росія) – 1 місце; 2014 рік – чемпіонат Європи м. Бухарест (Румунія) – 1 місце; 2015 рік – чемпіонат світу м. Анталія (Туреччина) – 1 місце; 2016 рік – чемпіонат Світу Грузія, 2017- Чемпіонат Світу – 2 місце (Азейрбаджан); 2018 рік – Чемпіонат Світу (Казахстан).

Ігор Юрійович з 2004 року є головою Атестаційної комісії України з панкратіону проводить два рази на рік Всеукраїнські практичні семінари для тренерів федерації панкратіону України.

За час роботи тренером було підготовлено понад 15 майстрів спорту України, 4 майстра спорту України міжнародного класу та 2 заслужених майстра спорту України.

З 2011 року щорічно вихованці визнаються кращими спортсменами року Чернівецької області.  У 2011 році за успіхи на міжнародній арені присвоєно звання «Заслужений тренер України з панкратіону». За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, якісну підготовку вчительських кадрів та спортсменів високого класу, високу професійну майстерність неодноразово нагороджено грамотами Управління з питань фізичної культури і спорту, Управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації. З 2010 року щорічно визнається кращим тренером Чернівецької області, а вихованці за рішенням UNITED WORLD WRESTLING (UWW) стають кращими спортсменами світу.

У 2013 році присуджено науковий ступінь кандидата психологічних наук із спеціальності педагогічна та вікова психологія, на підставі оприлюдненого захисту дисертації у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

У 2015 році на церемонії нагородження НОК «Герої спортивного року-2014» у номінації «Разом з олімпійцями» перемогла Анна Беженар, вихованка Ігоря Наконечного, яка є шестиразовою чемпіонкою Європи та чотирьох разовою чемпіонкою світу з панкратіону.

У 2015 році і по теперішній час є депутатом Чернівецької міської ради

У 2017 році присвоєно державну нагороду «Заслужений працівник фізичної культури і спорту»

У 2018 році – присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У 2018 році – вибраний на посаду віце-президента федерації панкратіону України.

Є членом науково-методичної підкомісії 014-7 Середня освіта (фізична культура) науково-методичної комісії № 2 з предметної освіти та спорту, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 375 від 06 квітня 2016 р. (28.10.2016 р., протокол № 2). Член вченої ради факультету фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ з 2015 року, член вченої ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з 2015 року.

Автор 13 публікацій, які опубліковані англійською мовою у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus, співавтор колективної монографії «Development trends in pedagogical sciences: the experience of countries of Eastern Europe and prospects of Ukraine» (Riga, Latvia, 2018). Автор більше 40 публікацій, з них 38 наукових та 5 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.


  Балацька Лариса ВасилівнаПосада: доцент

Вчений ступінь: кандидат наук з фізичного виховання і спорту

Вчене звання: доцент

Наукові праці


Детальніше

Тематика наукових досліджень:

“Організаційно-методичні основи фізичного виховання дітей дошкільного віку”

Курси, що читає:

 • Спортивні ігри з методикою викладння (баскетбол)
 • Теорія і методика викладання обраного виду спорту баскетбол)
 • Спортивна метрологія
 • Аналіз та статистична обробка даних дослідження

Додаткова інформація:

Балацька Лариса Василівна народилась 30 жовтня 1980р. в с. Зелена Кельменецького району Чернівецької області.

1987- 1998 рр. – навчання в ЗОШ І-ІІІ ст. с.Зелена Кельменецького району Чернівецької області.

1998-2002рр. – навчання в Кам`янець-Подільському державному університеті ім. І. Огієнка (денна форма). По закінченню університету за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура” отримала диплом спеціаліста з відзнакою.

2002-2004 рр. – навчання в магістратурі (заочна форма) в Кам`янець-Подільському державному університеті ім. І.Огієнка. Диплом з відзнакою за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура”.

З 2002 р. розпочала свою педагогічну діяльність.

2009 р. зарахована до аспірантури Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка при кафедрі теоретичних основ і методики фізичного виховання.

2012 р. прийнята на посаду викладача кафедри фізичного виховання для гуманітарних факультетів.

2013 р. захищено кандидатську дисертацію «Організаційно-методичні основи покращення моторної функції дітей 3–5 років у процесі фізичного виховання» із спеціальності “Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення” і присуджено науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання та спорту.

Є автором 2 навчально-методичних посібників, понад 30 наукових статей, тез, доповідей на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, у тому числі і із закордонною участю.

Опубліковано понад 10 наукових статей у найбільшій базі анотацій та цитувань рецензованої літератури – Scopus.

Більшість наукових праць Л.В. Балацької  присвячені проблемам  фізичного виховання дітей дошкільного віку. Особливий науковий інтерес стосується проблем фізичного виховання різних груп населення.

Балацька Л.В. є керівником студентського наукового гуртка «Пошук перспектив розвитку ФВ та спорту різних груп населення».

2016-2017рр. входила у склад журі ІІ етапу  Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізична культура і спорт».

Є тренером жіночої збірної з баскетболу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Переможці  Чемпіонату Чернівецької області  серед ЗВО ІІІ-ІV р.а. протягом 2012-2018 рр. Переможці Кубку м.Чернівці у 2017р. Учасники Чемпіонату України з баскетболу та баскетболу 3*3.


  Гакман Анна ВікторівнаПосада: доцент

Вчений ступінь: кандидат наук з фізичного виховання і спорту

Вчене звання: доцент

Наукові праці


Детальніше

Тематика наукових досліджень:

У 2012 році захистила канд. дисертацію на тему “Організація рекреаційно- оздоровчої діяльності дітей 11-14 років в умовах дитячого табору відпочинку”.

Курси, що читає:

 • Біомеханіка
 • Організація і мметодика спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи
 • Спортивно-оздоровча робота в таборах відпочину
 • Рекреація у фізичному вихованні різних груп населення

Додаткова інформація:

У 2006 році отримала кваліфікацію магістр фізичної культури спеціальності “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура” у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича..

З 2007 року працює викладачем в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. З 2018 року – на посаді доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту факультету фізичної культури і здоров’я людини.

У 2012 році присуджено науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання і спорту із спеціальності 24.00.02 Фізична культура, фізичне виховання різних верств населення, на підставі оприлюдненого захисту дисертації у Національному університеті фізичного виховання і спорту України.

У 2018 році  присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Є членом організаційного комітету Всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, що проводяться на кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з 2015 року.

Гакман Анна Вікторівна здійснює читання таких навчальних курсів: «Біомеханіка», «Організація і методика спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи», «Рекреація у фізичному вихованні різних груп населення», «Спортивно-оздоровча робота в таборах відпочинку». Щороку здійснює керівництво курсовими та дипломними (магістерськими) роботами за науковою тематикою кафедри. Проводить практичні заняття з відповідних курсів. Підготувала навчально-методичні матеріали для відповідних курсів, розробила до них навчально-методичні комплекси.

Підготувала призерів 2 туру Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у 2016 та  2018 роках.

Є керівником студентського наукового гуртка «Організаційно-методичні основи рекреації різних груп населення та спорту».

Автор 13 публікацій, які опубліковані англійською мовою у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus, співавтор колективної монографії «Development trends in pedagogical sciences: the experience of countries of Eastern Europe and prospects of Ukraine» (Riga, Latvia, 2018). Має близько 70 публікацій, з них 63 наукових та 5 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.


  Галан Ярослав Петрович

Посада: доцент

Вчений ступінь: кандидат наук з фізичного виховання і спорту

Вчене звання: доцент

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Вступ до спеціальносі
 • Методологія наукових досліджень у фізичній культурі і спорті
 • Методика олімпійської освіти дітей та молоді
 • Сучасні інформаційні технології у фізичній культурі і спорті

Додаткова інформація:

Викладач, магістр. У 2009 році зарахован на посаду викладача кафедри фізичного виховання, є автором чотирьох наукових публікацій у всеукраїнських наукових журналах. Аспірант Прикарпатського національного університету ім.. В. Стефаника.

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків факультету фізичної культури та здоров’я людини, заступник Ради молодих учених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Кандидат у майстри спорту, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України зі спортивного орієнтування.

Автор понад 50 наукових публікацій, серед яких публікації у наукометричних базах Web of Science, Scopus, та 6 навчально-методичних посібників.

Відповідальний секретар Відділення Національного олімпійського комітету, заступник голови Чернівецького обласного відділення Олімпійської академії України, член комісії Національного олімпійського комітету України по зв’язках з регіональними осередками.


  Гнесь Наталія Олександрівна

Посада: доцент
Вчений ступінь: кандидат педагогічних наук

Вчене звання: доцент

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Історія фізичної культури
 • Плавання з методикою викладання
 • Професійна майстерність викладача

Додаткова інформація:

Народилась 09 березня 1976 року у м. Хмельницькому. У 1983-1993 рр. навчалась у середній загальноосвітній школі №16 м. Хмельницького. У 1993-1997 рр. здобувала вищу освіту у Львівському державному університеті фізичної культури. Отримала диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Фізична культура і спорт», кваліфікація «Викладач фізичної культури і спорту».

З 1998 р. працює у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

У 2007 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Становлення і розвиток фізичного виховання учнів народних шкіл Буковини (1869 – 1918 рр.)» за спеціальністю 13.00.01 – Загальна педагогіка та історія педагогіки. Триває робота над дослідженням на здобуття  наукового ступеня доктора педагогічних наук.

На кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту забезпечує викладання наступних дисциплін: «Плавання з методикою викладання», «Історія фізичної культури», «Фізкультурно-спортивні споруди і обладнання», «Професійна майстерність викладача».

Гнесь Н.О. є укладачем низки навчально-методичних посібників та автором наукових публікацій. Науковий інтерес охоплює проблеми історії становлення і розвитку фізичного виховання в Україні, зокрема на території Буковини.

Гнесь Н.О. є членом федерації плавання України та суддею з плавання ІІ категорії. Проводить активну роботу з організації і проведення змагань з плавання у місті Чернівці.


  Горюк Петро Ілліч

Посада: асистент

Почесні звання: Заслужений тренер України з панкратіону. 

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 1. Основи спортивного харчування
 2. Професійна майстерність тренера
 3. Панкратіон з методикою викладання
 4. Теорія і методика викладання обраного виду спорту спортивні єдиноборства)

Додаткова інформація:

У 2006 році закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича за спеціальності “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура” та отримав кваліфікацію магістра фізичної культури.

З 2007 року почав працювати на посаді тренера-викладача у ФСТ «Україна».

З 2016 року працює на посаді асистента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Горюк Петро Ілліч на кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту забезпечує викладання наступних дисциплін: «Панкратіон з методикою викладання», «Теорія і методика викладання обраного виду спорту (спортивні єдиноборства)», «Професійна майстерність тренера», «Основи спортивного харчування», «Сучасні фізкультурно-оздоровчі технології у фізичному вихованні». Здійснює керівництво курсовими роботами за науковою тематикою кафедри. Проводить практичні заняття з відповідних курсів. Підготував навчально-методичні матеріали для відповідних курсів, розробив до них навчально-методичні комплекси.

Автор близько 10 публікацій, серед яких 1 навчально-методичний посібник, наукові стаття, тези доповідей на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях.

Горюк П. І. – заслужений тренер України з панкратіону, тренер збірної України, голова суддівської колегії, перший віце-президент ЧОФП, має IІ-ДАН з панкратіону, суддя міжнародної категорії. Підготував чемпіонів світу та Європи із грепплінгу та панкратіону. У 2014 році нагороджений як кращий тренер України з не олімпійських видів спорту.


  Григоришина Тетяна Борисівна

Посада: викладач

Наукові праці


Детальніше

Додаткова інформація:

Курси, що читає:

 • Теорія і методика спортивних тренувань
 • Спортивні ігри з методикою викладання (волейбол)
 • Теорія і методика викладання обраного виду спорту (волейбол)
 • Теорія та мметодика дитячого та юнацького спорту

Магістр фізичної культури, викладач

МС України з волейболу, віце-президент ГО ФВЧО

Середню освіту здобула у Київській спеціалізованій школі олімпійського резерву. Вища освіта здобута у Київському державному інституті фізичної культури та у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича. Завершила навчання в аспірантурі Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Педагогічний стаж становить 25 років, з них: 18 років науково-педагогічної діяльності в ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Автор понад 30 наукових публікацій та навчального посібника. Лектор-методист інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Тренер жіночої збірної команди з волейболу ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Протягом 2016-2018 рр. команда волейболісток  університету неодноразово оволодівала титулом «Чемпіона м. Чернівці» та «Чемпіона Чернівецької області» на офіційних змаганнях з волейболу серед команд жінок.


  Дудіцька Світлана Петрівна

Посада: викладач

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Рухливі гри
 • Танці та хореографія з методикою викладання
 • Програмування фізкультурно-оздоровчих занять

Додаткова інформація:

Дудіцька Світлана Петрівна народилася 17.07.1971 року в місті Чернівці.  З 1978 по 1988 роки навчалася в ЗОСШ.  З 1980 року займалася фехтуванням. У 1986 році отримала спортивне звання «кандидат в майстри спорту з фехтування».

У 1989-1993 роках навчалася у Львівському інституті фізичної культури і спорту. Виступала на Чемпіонатах Радянського Союзу, тренувалась у професора Андрієвського В.О.

       У 1993 році отримала диплом за фахом «вчитель фізичної культури, тренер з фехтування». У 1993 році народила доньку та з 1995 року розпочала свою педагогічну діяльність на посаду вчителя фізичної культури в ЗОСШ №16. З 1998 року – викладач фізичного виховання в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на кафедрі фізичного виховання.

З 2008 року – викладач на кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту факультету фізичної культури та здоров’я людини. На кафедрі забезпечує викладання наступних дисциплін: «Програмування фізкультурно-оздоровчих занять», «Гімнастика з методикою викладання», «Рухливі ігри».

Є автором 47 наукових статей, 2 навчально-методичних посібників, винахідником патенту UA 118668 U “Спосіб вимірювання статичної витривалості м’язів людини»

Дудіцька Світлана Петрівна є керівником наукових студентських робіт, Учасниця міжнародних та всеукраїнських конференцій.


  Ківерник Олександр Вікторович

Посада: ст. викладач

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Спортивні ігри з методикою викладання (гандбол)
 • Спортивні ігри з методикою викладання (футбол)
 • Підвищення спортивної майстерності (футбол)

Додаткова інформація:

Ківерник Олександр Вікторович – старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту. Народився 12 серпня 1974 р. у м. Знам’янка Кіровоградської області. У 1981-1988 р. навчався у СЗШ № 2 у м. Знам’янка.

З 1988-1991 роках навчався у Броварському вищому училищі фізичної культури. У 1996-2000 роках здобув вищу освіту у Львівському державному інституті фізичної культури. Отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «Олімпійський та професійний спорт», кваліфікація «Тренер-викладач олімпійського та професійного спорту».

З 1993 по 2000 р. був гравцем команди-майстри Супер ліги з гандболу СКА «Львів». З 2001 р. по 2005 р. – викладач кафедри фізичного виховання Чернівецької медичної академії.

З 2005 року – викладач кафедри фізичного виховання Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

З 2017 року – старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту.

Ківерник Олександр Васильович є укладачем низки навчально-методичних посібників та є автором наукових публікацій. Також є майстром спорту України з гандболу, член федерації гандболу України, суддя національної категорії з гандболу.


  Лясота Тетяна Іванівна

Посада: доцент
Вчений ступінь: кандидат наук з фізичного виховання і спорту

Вчене звання: доцент

Наукові праці


Детальніше

Тематика наукових досліджень:

У 2012 році захистила канд.дисертацію на тему “Підвищення адаптаційних можливостей дітей 6-7 років до умов навчання в початковій школі засобами фізичного виховання”

Курси, що читає:

 • Теорія і методика фізичного виховання різних груп населення
 • Лижний спорт з методикою викладання
 • Моніторинг фізичного розвитку та фізичної підготовленості
 • Нові технології у фізичному вихованні
 • Туризм та спортивне орієнтування з методикою викладання

Додаткова інформація:

Народилась 16 грудня 1973 року в с. Атаки Хотинського р-ну Чернівецької області.

У 1990 році закінчила Хотинську ЗОШ № 1.

У 1993 році закінчила педагогічне училище в місті Совєтск Кіровської обл. за спеціальністю «Фізичне виховання».

З 1995 по 1999 рр. навчалась в Національному університеті фізичного виховання і спорту України за спеціальністю «Олімпійський і професійний спорт».

З 1994 по 1995 рр. працювала вчителем фізичної культури в ЗОШ № 27 м. Чернівці, та з 1995 по 1997 рр. – вчителем фізичної культури в ЗОШ № 32 м. Чернівці.

З 1998 року почала свою педагогічну діяльність у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Є автором понад 40 наукових статей, тез та доповідей на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, 4-х навчально-методичних посібників, 1-го наукового проекту.

Брала участьу 3 конгресах за профілем кафедри, у тому числі у  Міжнародній конференції “Trends and perspectives in physical culture and sports” – Сучава (Румунія), 2016 р. та “Sport. Olimpism. Sănătate” – Кишинів (Молдова), 2016 – 2017рр.

Має 2 публікації, які опубліковані англійською мовою у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus та Web of Science, і не є перекладами з інших мов.

Є президентом Чернівецької обласної федерації лижного спорту.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок відзначена грамотами і подяками Чернівецького національного університету. За популяризацію і розвиток зимових видів спорту в Чернівецькій області відзначена подяками від обласного відділення Національного олімпійського комітету і Міського управління з фізичної культури і спорту.


  Молдован Андрій Дмитрович

Посада: викладач

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Спортивні ігри з методикою викладання (волейбол)
 • Спортивні ігри з методикою викладання (футбол)
 • Теніс з методикою викладання
 • Теорія і методика викладання обраного виду спорту (футбол)

Додаткова інформація:

Молдован Андрій Дмитрович народився 12.08.1985 року в м. Чернівці.

З 1992-2000 р.р. був учнем Чернівецької загальноосвітньої школи №28. У 2000-2004 р.р. навчався в педагогічному коледжі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура». У 2004 р. вступив у Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура» та здобув кваліфікацію магістра фізичної культури.

У 2009 р. розпочав свою педагогічну діяльність. З 2015 року є здобувачем Інституту професійно-технічної освіти при Академії педагогічних наук України. Є автором понад 30 наукових публікацій та 3 навчальних посібників.

Тренер чоловічої збірної команди з волейболу та настільного тенісу ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Протягом 2015-2018 рр. команда волейболістів університету здобула такі нагороди: багаторазовий переможець Спартакіади серед студентів ВНЗ ІІІ-IV р.а. Чернівецької області; учасник Чемпіонату України серед студентів; багаторазовий призер Чемпіонату Чернівецької області; багаторазовий переможець міжнародних турнірів. У рамках міжнародного співробітництва з Польщею відбувається Польсько-Український фестиваль з волейболу, де наші студенти є багаторазовими призерами цих змагань.

Організатор багатьох спортивних заходів з волейболу, які мають ранг обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Відповідальний за внутрішній розпорядок у гуртожитку №1 та №2 факультету фізичної культури та здоров’я людини

За високі показники у роботі, вагомий внесок у навчання і виховання студентської молоді, значні здобутки у спорті нагороджений почесними грамотами Чернівецької міської ради, декана факультету фізичної культури та здоров’я людини, ректора ЧНУ ім. Ю.Федьковича.


  Ніколайчук Ольга Петрівна

Посада: ст. викладач

Наукові праці


Детальніше

Почесні звання:

Заслужений майстер спорту України з боротьби самбо та майстер спорту України з боротьби дзюдо

Курси, що читає:

 • Олімпійський та професіний спорт
 • Спортивна боротьба з методикою викладання
 • Організація та проведення спортивних змагань

Додаткова інформація:

Старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту.  Чемпіон кубку світу (в особистому заліку), чемпіон кубку світу (в командному заліку), п’ятиразовий призер чемпіонатів світу, п’ятиразовий призер чемпіонатів Європи, чемпіон азіатських ігор, неодноразовий чемпіон та призер України з боротьби самбо та дзюдо, чемпіон СРСР з боротьби самбо. У 1994 році закінчила Кам’янець-Подільський педагогічний інститут за спеціальністю вчитель фізкультури. З 2000 року працює викладачем кафедри фізичного виховання, з 2004 року – викладачем кафедри фізичної культури і валеології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, автор п’яти друкованих наукових праць, трьох навчально-методичних посібників.

З 2000 року очолює збірну команду університету та області з боротьби самбо та з 2012 року з боротьби на поясах. З 2017 року очолює збірну команду університету та області з боротьби дзюдо.


  Слобожанінов Андрій Анатолійович

Посада: ст. викладач

Наукові праці


Детальніше

Почесні звання:

Майстер спорту зі спортивного орієнтування. Відмінник освіти України. Почесний працівник фізичної культури та спорту.

Нагороди:

Чемпіон України зі спортивного орієнтування серед ветеранів. Чемпіон Збройних Сил Радянського Союзу-1990р. Тренер збірної команди України серед студентів 3-4 рівня акредитації зі спортивного орієнтування.

Курси, що читає:

 • Туризм та спортивне орієнтування з методикою викладання
 • Теорія і методика адаптивного фізичного виховання і спорту

Додаткова інформація:

Майстер спорту зі спортивного орієнтування, голова профбюро факультету фізичної культури та здоров’я людини.

Слобожанінов Андрій Анатолійович є автором понад 30 наукових статей, 4 навчально-методичних посібників, брав активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях.

За період трудової діяльності неодноразово нагороджувався грамотами та подяками від декана факультету, ректора університету. Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти» та відзнакою «Почесний працівник фізичної культури та спорту».


  Циба Юрій Григорович

Посада: викладач

Наукові праці


Детальніше

Почесні звання:

Майстер спорту з пауерліфтингу, дворазовий Чемпіон України.

Нагороди:

Дворазовий Чемпіон України,багаторазовий призер Чемпіонатів та першостей України. 2 грамоти Міністерства України у справах молоді та спорту 2007р.,2008р.

Тематика наукових досліджень:

“Дослідження нервово-мязевого апарату у спортсменів-пауерліфтерів високого рівня спортивної иайстерності”.

Курси, що читає:

 • Атлетизм з методикою викладання
 • Засоби відновлення спортивної працездатності
 • Теорія і методика викладання обраного виду спорту (пауерлітинг)

Додаткова інформація:

Циба Юрій Григорович народився 24 червня 1983 року в місті Чернівці.

У 2000 році вступив до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на педагогічний факультет за спеціальністю “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура”.

У 2001 році виконав норматив майстра спорту України з пауерліфтингу. У цьому ж році почав працювати в КДЮСШ м. Чернівці на посаді тренера-викладача з пауерліфтингу. У 2005 році з відзнакою закінчив магістратуру. З вересня 2005 року почав працювати на кафедрі фізичної культури і валеології педагогічного факультету ЧНУ.

Багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України з пауерліфтингу.

З 2008 р. працює на посаді викладача факультету фізичною культури та здоров’я людини.

З 2006 року є тренером збірної команди ЧНУ з пауерліфтингу. За цей період збірна команда ЧНУ здобула п’ять перших, два других та одне третє місце на чемпіонатах України з пауерліфтингу серед студентів.

За час роботи тренером підготував 31 чемпіона України та одного призера Європи, а також 1 МСУМК, 8 МСУ та 37 КМСУ.

Автор понад 20 наукових статей, тез та доповідей на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях.

У 2008 та 2009 році нагороджений почесними грамотами Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок у розвиток пауерліфтингу серед студентської молоді та високі спортивні досягнення.


  Цибанюк Олександра Олександрівна

Вчений ступінь: кандидат педагогічних наук

Вчене звання: доцент

Посада: доцент

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Організаційно-правові основи фізичної культури і спорту
 • Легка атлетика з методикою викладання
 • СпецкурсКурси, що читає:
  • Спортивні ігри з методикою викладання (гандбол)
  • Спортивні ігри з методикою викладання (футбол)
  • Підвищення спортивної майстерності (футбол)

Додаткова інформація:

У 1993 році закінчила Львівський державний інститут фізичної культури. З 1995 р. по теперішній час працює фізичним інструктором в закладах дошкільної освіти м.Чернівці.

У 2003 р. розпочала викладацьку діяльність на кафедрі фізичного виховання Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

З 2005 р. активно зацікавилась історичним аспектом розвитку фізичної культури і спорту Буковини. Така робота завершилась успішним захистом кандидатської дисертації на тему: «Управління системою фізичного виховання школярів Буковини (друга половина XIX – початок XX ст.).  У 2011 р. отримала звання «Доцент».

Цибанюк Олександра Олександрівна запрошувалась лектором на курси працівників сфери фізичної культури Чернівецького обласного інституту післядипломної освіти. Продовжує наукову діяльність, є автором наукових статей, методичних посібників та рекомендацій. Закоординована тема докторської дисертації: «Теорія та практика фізичного учнівської молоді в навчальних закладах Румунії (1881-XXI ст.)

Протягом 2018 р. призначалась офіційним опонентом дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. Керує студентським науковим гуртком.


  Ячнюк Ірина Омелянівна

Посада: старший викладач

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Легка атлетика з методикою викладання
 • Підвищення спортивної майстерності (легка атлетика)
 • Основи НДР у фізичній культурі і спорті
 • Оздоровчі види рухової діяльності

Додаткова інформація:

Старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту факультету фізичного виховання і спорту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, майстер спорту з СРСР з легкої атлетики, старший тренер збірної команди ЧНУ з легкої атлетики.

Загальний стаж роботи в галузі фізичної культури і спорту – 37 років. Працює у Чернівецькому національному університеті на кафедрі фізичного виховання з 26.09.1989 р., з 01.09.2002 р. на даний час – на кафедрі теорії та методики фізичного виховання культури і спорту.

На кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту здійснює читання таких навчальних курсів: «Легка атлетика з методикою викладання» «Основи науково-дослідної роботи у фізичній культурі і спорті», «Оздоровчі види рухлової активності». Підготувала навчально-методичні матеріали для відповідних курсів, розробила до них навчально-методичні комплекси.

Вихованці Ячнюк І.О.: МС міжнародного класу Ставчанська Євгенія, МС міжнародного класу Лабовський Микола, МС Горюн Наталія, МС Руснак Марія, МС України Миронець Олег.

Кандидати у майстри спорту: Горюн Юлія, Дуган Серій, Вашурін Олександр, Сосновський Олександр, Данілов Олександр, Соколовська Валентина, Білава Марія – неодноразово ставали переможцями та призерами Універсіад України, національних змагань і міжнародних з легкої атлетики. На даний час Миронець Олег є членом Національної збірної команди України з легкої атлетики.

Впродовж 20 років секретар обласної федерації легкої атлетики Чернівецької області.

Неодноразово нагороджувалась почесними грамотами Держкомспорту України, облдержадміністрації, Чернівецької міської ради та управління у справах молоді та спорту Чернівецької ОДА.

Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» у 1997 році.

За активну діяльність та участь в реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту 30.01.2006 р. нагороджена Відомчою відзнакою Міністерства України у справах сім’ї молоді та спорту: «Почесний працівник фізичної культури і спорту України».


  Ячнюк Юрій Борисович

Посада: старший викладач

Наукові праці


Детальніше

Курси, що читає:

 • Спортивні ігри з методикою викладання (гандбол)
 • Бадмінтон з етодикою викладання

Додаткова інформація:

Ячнюк Юрій Борисович, народився 02 квітня 1959 р. у м. Кременець Тернопільської області в сім’ї службовців.

У період 1966 по 1976 р.р. навчався у середній школі №1 м. Кременець.

З 20.11. 1976р. по 31.08 1977р. працював на посаді лаборанта кабінету фізичного виховання Кременецького педагогічного училища.

З 01. 09.1977р. по 01.07. 1981р. навчався у Тернопільському педагогічному інституті.

Закінчив факультет фізичного виховання Тернопільського педагогічного інституту у 1981 році, за спеціальністю „Фізичне виховання”.

В період з 19.08. 1981 по 27.10. 1981р. працював тренером-викладачем Кременецької ДЮСШ.

З 04.11. 1981 по 30.05. 1983. проходив військову службу в армії.

З 08.08. 1983р. по 28.08. 1997р. працював тренером-викладачем відділення гандболу Чернівецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи. Тренер вищої категорії.

За період роботи у ДЮСШ – 27 вихованців виконали нормативи КМС та МС з гандболу. Вихованці – майстри спорту з гандболу України Бусуюк Ірина, Вєтошкіна Тетяна, майстер спорту Камєлін Олександр, Кошовий Валентин, Бєльцик Дмитро, Панкратов Юрій, Докторович Андрій – брали участь у складах команд вищої та супер ліги України з гандболу. Неодноразово ставали переможцями та призерами Універсіад України, юнацьких та молодіжних ігор, Всеукраїнських ігор, Чемпіонатів України з гандболу, включались до складу національної збірної команди.

З 01. 09. 1997р. зарахований на посаду викладача кафедри фізичного виховання Чернівецького держаного університету ім. Ю. Федьковича.

З 01. 09. 2000р. переведений на посаду ст. викладача, на даний час працюю у Чернівецькому національному університеті на кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту, факультету фізичної культури та здоров’я людини.

Займаюсь науковою роботою автор понад двадцяти наукових публікацій, трьох підручників, десяти навчально-методичних посібників.

Закінчив аспірантуру Тернопільського педагогічного університету ім. В.Гнатюка кафедри теоретичних основ і методики фізичного виховання.

Здійснюю читання таких навчальних курсів: «Теорія і методика фізичного виховання», «Спортивні ігри з методикою викладання. Гандбол», «Спортивні ігри з методикою викладання. Бадмінтон». Здійснюю керівництво курсовими та дипломними (магістерськими) роботами за науковою тематикою кафедри. Проводжу практичні та семінарські заняття з відповідних курсів. Підготував навчально-методичні матеріали для відповідних курсів, розробив до них навчально-методичні комплекси.

Є керівником студентського наукового гуртка «Теорії та методики фізичного виховання і спорту».

Впродовж 22 років голова обласної федерації гандболу Чернівецької області. Неодноразово нагороджувався почесними грамотами міністерства молоді та спорту України, облдержадміністрації, Чернівецької міської ради та обласного управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації.

Загальний стаж роботи в галузі фізичної культури і спорту 41 рік.

Голова регіонального осередку Олімпійської академії України в Чернівецькій області.

Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» у 1997 році.

Почесний працівник «Фізичної культури і спорту» у 2008 році.


Козменко Леся Михайлівна

Посада: старший лаборант


Детальніше

Додаткова інформація:

Народилася на Тернопільщині.

У 2012 р. закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю “Філологія. Українська мова та література” і здобула кваліфікацію викладача української мови та літератури.

З лютого 2013 р. працює на кафедрі теорії та методики фізичного виховання і спорту.