Історія

Кафедра була заснована у 2000 році. Після того у 2000 р. була реорганізована і перейменована на кафедру фізичної культури і валеології, у 2010 р. – на кафедру теоретичних основ і методики фізичного виховання, у  2015 р. – на кафедру теорії та методики фізичного виховання і спорту.

Кафедра теорії та методики фізичного виховання і спорту в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича є випусковою для спеціальності 017 Фізична культура і спорт і напряму підготовки 6.010201 «Фізичне виховання*».

Місця можливого працевлаштування випускників спеціальності 017 «Фізична культура і спорт»:

  • тренер-викладач дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
  • менеджер у спортивних клубах та фізкультурно-оздоровчих комплексах;
  • інструктор-тренер спортивних клубів (тренажерних залів, фітнес-центрів тощо); · організатор спортивно-масових заходів;
  • організатор (інструктор) зі спортивного та оздоровчого туризму;
  • інструктор (організатор) фізичної культури і спорту на виробництві чи за місцем проживання;
  • працівник державних або громадських органів управління фізичної культури та спорту;
  • керівник фізичної підготовки у збройних та силових формуваннях;
  • інструктор-методист з фізичної культури і спорту;
  • працівник спортивно-оздоровчих таборів;
  • викладач фізичного виховання у вищих навчальних закладах.

Кафедра співпрацює із провідними профільними вузами України, Румунії, Молдови та Польщі.

Викладачі кафедри беруть участь в організації та проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Фізична культура і спорт: досвід та перспективи», публікуються у виданнях, які входять до переліку міжнародних наукометричних баз Scopus та Index Copernicus, керують науково-дослідною роботою студентів.

Студенти спеціальності «Фізична культура і спорт» є призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (Байдюк Микола – ІІІ місце, 2016 р., Русанова Валерія, Чобанюк Катерина – ІІ місце, 2017 р., Медвідь Микита, Тівелік Марина – ІІІ місце, 2018 р.) та призерами ІІ тапу Всеукраїнської олімпіади з фітнесу та рекреації (Єремія Яна – ІІІ місце, 2018 р.).

Студенти та випускники, якими пишається  кафедра. Учасники Олімпійських та Паралімпійських ігор: Дорохова Тетяна (ЗМСУ зі стрільби з лука), Лабовський Микола (МСУМК з легкої атлетики), Цихоцька Руслана (МСУМК з легкої атлетики), Скубак Олена (МСУМК зі стрільби з лука).

Заслужені майстри спорту України: Применчук Тетяна (пауерліфтинг), Беженар Анна (панкратіон), Чижевський Юрій (панкратіон).

Заслужені тренери України: Наконечний Ігор (панкратіон), Горюк Петро (панкратіон), Штефюк Іван (рукопашний бій), Капанадзе Світлана (стрільба з лука).

Майстри спорту міжнародного класу: Арініна Алла (стрільба з лука), Бахтіяров Юрій (футбол), Данелюк Владислав (стрільба з лука), Дорохов Андрій (стрільба з лука), Доскальчук Олександр (панкратіон), Жураківський Анатолій (рукопашний бій), Зварич Іван (рукопашний бій), Кисилиця Юрій (футбол), Костащук Андрій (бейсбол), Лучич Флоріка (панкратіон), Мандрик Олег (рукопашний бій), Раков Сергій (універсальний бій), Семенюк Денис (панкратіон), Скидан Роман (панкратіон), Смандич Дмитро (пауерліфтинг), Трофіменкова Інна (пауерліфтинг), Черкалюк Юрій (панкратіон), Черновцан-Мігалатюк Наталія (пауерліфтинг), Ясенецький Олег (пауерліфтинг).

Завідувач кафедри з 2015 р. кандидат психологічних наук, доцент Наконечний Ігор Юрійович

Завдяки цілеспрямованій роботі, методичними розробками забезпечені майже всі дисципліни кафедри. Отримано 2 патенти України. Винаходи впроваджені у навчально-методичну роботу кафедри та у практику обласної дитячо-юнацької спортивної школи. При цьому створені умови виконання науково-дослідних та методичних розробок кафедри на новому інноваційному рівні.

Зі всіх навчальних дисциплін професорсько-викладацьким складом кафедри розроблені програми, навчальні плани. Класичні форми навчання – лекції, практичні та семінарські заняття – доповнюються різноманітними формами індивідуальної роботи зі студентами, факультативними заняттями (підвищення спортивної майстерності). Протягом навчання студенти проходять навчальні практики зимовий табірний збір та турпохід на вершину Українських Карпат г. Говерла. Викладачі кафедри керують науково-дослідною роботою студентів, різними видами навчально-виробничої практики, яка проводиться у визначених базових школах, дитячих юнацько-спортивних школах м. Чернівці, спортивних базах. Всі види практики забезпечені методичними матеріалами, які містяться у наскрізній програмі педагогічної практики напряму підготовки „Фізичне виховання”.

Студенти навчаються в аудиторіях загальною площею 520 м2 та мають змогу займатися у двох ігрових спортивних залах, залі аеробіки, залі фітнесу, залі гімнастики, залі для занять спортивної медичної групи, залі атлетизму, залі жіночої колонетики, залі боротьби, плавальному басейні, залі для стрільби з луку, відкритих спортивних майданчиках та стадіоні.