Виховні заходи

9 вал, але не Айвазовського. Факультет фізичної культури та здоров’я людини відсвяткував свій День народження

13

У Палаці «Академічний» відбулася подія, яка тісно і сутнісно пов’язана з 9-ою річницею з дня створення факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спортивні арени і майданчики, де переважно вирують пристрасті і емоції, справді, схожі на «Дев’ятий вал» талановитого художника Івана Айвазовського. Цей позитив зарядженості перенісся і до Палацу «Академічний», де факультет фізичної культури та здоров’я людини як іменинник постійно і послідовно «розквартировує» свою численну аудиторію. На передювілейний захід завітало чимало гостей. Зокрема: проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу ЧНУ Тамара Марусик, начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Богдан Вітовський, начальник управління по фізичній культурі та спорту міської ради Дмитро Макаренко, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Корнелій Жукотинський і голова комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики обласної ради, заслужений майстер спорту, чемпіон Європи та світу з легкої атлетики, голова обласного відділення Національного Олімпійського комітету України Іван Гешко.

Отож наступний День факультету – 10-й! Буде ще оригінальніше!

6 25

69-та Спартакіада Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

DSC 047117 жовтня, на новому спортивному майданчику студмістечка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася церемонія офіційного відкриття 69-ої за ліком Спартакіади цього ВНЗ. Барвистому дійству передували справжня літня погода і закличне перелуння спортивних та козацьких маршів. Урочистості збіглися у часі зі святкуванням на державному рівні пошанування козацької звитяги славних попередників, котрі понад 500 років тому відкрили світові небувалий досі феномен – надійного захисту кордонів рідної землі. Звертаючись до спортивної аудиторії, а також гостей, перший проректор ЧНУ Роман Петришин наголосив: «Дорогі студенти, мої колеги і присутні! Два тижні тому університет учергове відзначив свій день народження, тобто 142-гу річницю свого заснування. Це кілька днів тому, а через рік – аж не віриться – на нас чекає 70-ліття події, з якою тісно пов’язаний розвиток спорту у нашому університеті. Кажу про це свідомо, адже навчальному процесу спорт просто необхідний. Спорт додає сил, він формує структуру людини, а ще завдяки йому ви, студенти, набуваєте нових результатів і нових друзів.У добру путь!».Після цього прозвучала команда: «Парад, струнко!».Право підняти Прапор України здобули представники економічного факультету, які рік тому стали переможцями університетської Спартакіади.У високостя розкрилено злетів мотив Гімну України. Руки – на серця! Як дотична лінія на життя мільйонів, що віддали Україні і честь, і славу у борні за неї. Вічний мотив як незнищенний передавальний знак духу крізь епохи між альфами й омегами буття.Декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій зазначив: «Вітаю усіх із відкриттям 69-ої Спартакіади, з тими славними традиціями, що започатковано в університеті. Студенти мають змогу реалізувати себе у багатьох видах різних змагань.Особлива подяка – керівництву університету за оцей подарований спортивний майданчик. Поряд буде іще один, новий, щоб ви, студенти, уміло поєднували навчальний процес зі спортом.Головне – спроможність віднаходити час, а в усьому іншому – допоможуть викладачі.І нехай у травні 2018-го Спартакіада назове та визначить найсильнішого.У добру путь!».Надалі були показові виступи спортсменів. Змаганням відкрито дорогу.Спартакіада стартувала жіночим міні-футболом.

DSC 0537 DSC 0471

Команда 1 курсу спеціальності «Фізична культура і спорт» – переможці «Козацьких забав 2017»

IMG 81ebc6eb01a7bed27868ccdd4996f225 V 112 жовтня у Буковинському державному медичному університеті  відбулася Спартакіада серед студентів ВНЗ та вихованців ДЮСШ м. Чернівці «Козацькі забави 2017». Захід був присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України. Мета змагань – пропаганда здорового способу життя, залучення студентської молоді до систематичних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення здоров’я та виховання дружніх стосунків між спортивними колективами. У змаганнях взяли участь 3 студентські команди, які представляли вищі навчальні заклади м. Чернівці та 1 команда вихованців ДЮСШ. Змагання складалися з 6 етапів:

  • гирьового спорту;
  • багатоповторного жиму лежачи;
  • підтягуванні на перекладені;
  • армліфтингу;
  • стрибків у довжину, а також з перетягування канату.

Після того, як всі команди справилися з поставленими завданнями, судді підвели підсумки та оголосили переможців змагань. Отже, цього року переможцями стали:

  1.  місце посіла команда ЧНУ спеціальності « Фізична культура і спорт»;
  2.  місце – команда медичного коледжу
  3.  місце – команда Буковинського державного медичного університету.

Всі учасники змагань  «Козацькі забави 2017» були нагороджені дипломами, медалями та кубками. До складу команди Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича входили студенти 1 курсу спеціальності «Фізична культура: Цвігун Аліна, Гураль Мар`яна, Малий Максим, Малярчук Владислав, Ставчанський Роман і Череватий Михайло – капітан команди. Представники команди Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – асистенти кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту Молдован Андрій Дмитрович та Горюк Петро Ілліч.

Вітаємо з перемогою!

IMG c5c04a952759deb32844abdf8382e009 V 1

Виїзна посвята студентів першого курсу факультету фізичної культури та здоров’я людини

33Однією  з традицій факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького  національного університету імені Юрія Федьковича є оригінальна посвята першокурсників, яка залишається на згадку на все життя. Це святкове дійство відбулося 6-7 жовтня у Вижниці на території туристичної бази «Черемош». У ролі  організаторів святкового освячення «першачків» були студенти 4-го курсу та їх куратори, які підготували цікавий маршрут з різноманітними випробуваннями, конкурсами та жартівливими сценками. Офіційна святкова програма на тему «Лісова казка» розпочалася із захоплюючих виступів першокурсників, які креативно та яскраво представили свої студентські таланти. Викладачі, в свою чергу, не відступали, розважали усіх своєю участю в різноманітних конкурсах.  Після подолання смуги перешкод старшокурсники пригостили усіх чарівним «зіллям» власного приготування. Об’єднало усе студентство, дружне проголошення«Клятви-студента». Усіх зворушив караоке-конкурс біля вогнища. Лунали веселі пісні, дотепні жарти а на завершенняуся фізкультурна родина заспівала гімн факультету  фізичної культури та здоров’я людини. Ранок наступного дня розпочався з традиційної ранкової зарядки, після якої студенти вирушили у лісову подорож гірськими стежками природного парку «Вижницький». Студентам довелося проявити неабиякі уміння, продемонструвати силу духу та готовність до будь-яких випробувань.  Чудовій атмосфері свята посприяла прекрасна погода, лагідно посміхаючись учасникам посвяти осінніми сонячними променями. Ці дні, проведені у таборі, допомогли нашим першокурсникам згуртуватися, познайомитися з викладачами та студентським активом. З незабутніми враженнями близько обіду учасники посвяти вирушили додому. Тепер кожен із них може з впевненістю сказати, що він –  студент факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

6 42 51

 

Випускник нашої кафедри виборов пояс Чемпіона світу

22047789 305872796548508 6155749247599159026 o

Олександр Доскальчук – випускник факультету фізичної культури та здоров’я людини – виборов пояс чемпіона M-1 Challenge 83 у найлегшій ваговій категорії. M-1 Challenge – це турнір зі змішаних єдиноборств серед професіоналів, який організовує Міжнародна європейська компанія М-1 Global.  Бій проходив 23 вересня у Казані (Росія). Олександрові вдалося у 2 раунді побороти росіянина Володимира Малигіна, виконавши задушливий прийом. Варто зазначити, що це вперше пояс Чемпіона світу серед професіоналів зі змішаних єдиноборств за версією M-1 Global – MMA Fighting News здобув українець. Ще приємніше, що Олександр Доскальчук є вихованцем заслуженого тренера України, асистента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Горюка Петра Ілліча.

 Довідка

Олександр Доскальчук – майстер спорту міжнародного класу з панкратіону, Чемпіон Європи та призер чемпіонатів світу з панкратіону, багаторазовий чемпіон України зі змішаних єдиноборств, кращий спортсмен світу у 2011 та 2012 рр. за версією FILA.

22069777 1880835188901116 5702228259840720896 n 21765144 2050768298477507 599276722173397653 n