Виховні заходи

Викладачі та студенти спеціальності “Фізична культура і спорт” взяли участь у змаганнях з лижних гонок

У суботу, 17.02.18р. в  ЦПК ім. Т.Г. Шевченка відбувся Чемпіонат м. Чернівців з лижних гонок, у якому взяли участь викладачі та студенти спеціальності “Фізична культура і спорт”.  Головний суддя змагань – Голова Чернівецької обласної федерації лижного спорту, доцент кафедри ТМФВіС Лясота Тетяна Іванівна, також в організації змагань взяли участь Слобожанінов Андрій Анатолійович, управління молоді та спорту ОДА, обласний центр «Спорт для всіх», обласне відділення НОК України, обласна федерація гірськолижного спорту. Серед учасників можна було побачити голову обласного відділення НОК України Івана Гешко.

З 10 ранку проходили змагання з лижних гонок серед різних вікових груп. А вже о 12:00 розпочалось змагання зі спортивного орієнтування.

         


Наші студенти прийняли участь в урочистому піднятті прапору Національного олімпійського комітету

Сьогодні, 9 лютого, на Соборній площі в Чернівцях студенти тренерської спеціальності: «Фізична культура і спорт» прийняли участь в урочистому піднятті прапору Національного олімпійського комітету з нагоди відкриття ХХІІІ зимових Олімпійських Ігор в Пхьончхані. Подія зібрала великих і малих любителів спорту, які спостерігали за підняттям прапору.

Україну представлять 33 спортсмени у 9 видах спорту: біатлоні (11 спортсменів), фігурному катанні (4 спортсмени), санному спорті (6 спортсменів), фристайлі (3 спортсмени), лижних гонках (4 спортсмени), гірськолижному спорті (2 спортсмени), сноубордингу (1 спортсмен), скелетоні (1 спортсмен) і лижному двоборстві (1 спортсмен).

Подібні церемонії підняття прапорів відбулися також і в інших великих містах України.


Наші студенти на лижному табірному зборі

Лижний табірний збір у Ворохті студентів 3 курсу спеціальності “Фізична культура і спорт” факультету фізичноі культури і здоров’я людини Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича ! Круто бути студентом спеціальності “фізична культура і спорт” ⛷🏂🏂

  


9 вал, але не Айвазовського. Факультет фізичної культури та здоров’я людини відсвяткував свій День народження

13

У Палаці «Академічний» відбулася подія, яка тісно і сутнісно пов’язана з 9-ою річницею з дня створення факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Спортивні арени і майданчики, де переважно вирують пристрасті і емоції, справді, схожі на «Дев’ятий вал» талановитого художника Івана Айвазовського. Цей позитив зарядженості перенісся і до Палацу «Академічний», де факультет фізичної культури та здоров’я людини як іменинник постійно і послідовно «розквартировує» свою численну аудиторію. На передювілейний захід завітало чимало гостей. Зокрема: проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу ЧНУ Тамара Марусик, начальник управління молоді та спорту обласної державної адміністрації Богдан Вітовський, начальник управління по фізичній культурі та спорту міської ради Дмитро Макаренко, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Корнелій Жукотинський і голова комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики обласної ради, заслужений майстер спорту, чемпіон Європи та світу з легкої атлетики, голова обласного відділення Національного Олімпійського комітету України Іван Гешко.

Отож наступний День факультету – 10-й! Буде ще оригінальніше!

6 25

69-та Спартакіада Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

DSC 047117 жовтня, на новому спортивному майданчику студмістечка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася церемонія офіційного відкриття 69-ої за ліком Спартакіади цього ВНЗ. Барвистому дійству передували справжня літня погода і закличне перелуння спортивних та козацьких маршів. Урочистості збіглися у часі зі святкуванням на державному рівні пошанування козацької звитяги славних попередників, котрі понад 500 років тому відкрили світові небувалий досі феномен – надійного захисту кордонів рідної землі. Звертаючись до спортивної аудиторії, а також гостей, перший проректор ЧНУ Роман Петришин наголосив: «Дорогі студенти, мої колеги і присутні! Два тижні тому університет учергове відзначив свій день народження, тобто 142-гу річницю свого заснування. Це кілька днів тому, а через рік – аж не віриться – на нас чекає 70-ліття події, з якою тісно пов’язаний розвиток спорту у нашому університеті. Кажу про це свідомо, адже навчальному процесу спорт просто необхідний. Спорт додає сил, він формує структуру людини, а ще завдяки йому ви, студенти, набуваєте нових результатів і нових друзів.У добру путь!».Після цього прозвучала команда: «Парад, струнко!».Право підняти Прапор України здобули представники економічного факультету, які рік тому стали переможцями університетської Спартакіади.У високостя розкрилено злетів мотив Гімну України. Руки – на серця! Як дотична лінія на життя мільйонів, що віддали Україні і честь, і славу у борні за неї. Вічний мотив як незнищенний передавальний знак духу крізь епохи між альфами й омегами буття.Декан факультету фізичної культури та здоров’я людини Ярослав Зорій зазначив: «Вітаю усіх із відкриттям 69-ої Спартакіади, з тими славними традиціями, що започатковано в університеті. Студенти мають змогу реалізувати себе у багатьох видах різних змагань.Особлива подяка – керівництву університету за оцей подарований спортивний майданчик. Поряд буде іще один, новий, щоб ви, студенти, уміло поєднували навчальний процес зі спортом.Головне – спроможність віднаходити час, а в усьому іншому – допоможуть викладачі.І нехай у травні 2018-го Спартакіада назове та визначить найсильнішого.У добру путь!».Надалі були показові виступи спортсменів. Змаганням відкрито дорогу.Спартакіада стартувала жіночим міні-футболом.

DSC 0537 DSC 0471

Команда 1 курсу спеціальності «Фізична культура і спорт» – переможці «Козацьких забав 2017»

IMG 81ebc6eb01a7bed27868ccdd4996f225 V 112 жовтня у Буковинському державному медичному університеті  відбулася Спартакіада серед студентів ВНЗ та вихованців ДЮСШ м. Чернівці «Козацькі забави 2017». Захід був присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України. Мета змагань – пропаганда здорового способу життя, залучення студентської молоді до систематичних занять фізичною культурою та спортом, зміцнення здоров’я та виховання дружніх стосунків між спортивними колективами. У змаганнях взяли участь 3 студентські команди, які представляли вищі навчальні заклади м. Чернівці та 1 команда вихованців ДЮСШ. Змагання складалися з 6 етапів:

  • гирьового спорту;
  • багатоповторного жиму лежачи;
  • підтягуванні на перекладені;
  • армліфтингу;
  • стрибків у довжину, а також з перетягування канату.

Після того, як всі команди справилися з поставленими завданнями, судді підвели підсумки та оголосили переможців змагань. Отже, цього року переможцями стали:

  1.  місце посіла команда ЧНУ спеціальності « Фізична культура і спорт»;
  2.  місце – команда медичного коледжу
  3.  місце – команда Буковинського державного медичного університету.

Всі учасники змагань  «Козацькі забави 2017» були нагороджені дипломами, медалями та кубками. До складу команди Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича входили студенти 1 курсу спеціальності «Фізична культура: Цвігун Аліна, Гураль Мар`яна, Малий Максим, Малярчук Владислав, Ставчанський Роман і Череватий Михайло – капітан команди. Представники команди Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – асистенти кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту Молдован Андрій Дмитрович та Горюк Петро Ілліч.

Вітаємо з перемогою!

IMG c5c04a952759deb32844abdf8382e009 V 1

Виїзна посвята студентів першого курсу факультету фізичної культури та здоров’я людини

33Однією  з традицій факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького  національного університету імені Юрія Федьковича є оригінальна посвята першокурсників, яка залишається на згадку на все життя. Це святкове дійство відбулося 6-7 жовтня у Вижниці на території туристичної бази «Черемош». У ролі  організаторів святкового освячення «першачків» були студенти 4-го курсу та їх куратори, які підготували цікавий маршрут з різноманітними випробуваннями, конкурсами та жартівливими сценками. Офіційна святкова програма на тему «Лісова казка» розпочалася із захоплюючих виступів першокурсників, які креативно та яскраво представили свої студентські таланти. Викладачі, в свою чергу, не відступали, розважали усіх своєю участю в різноманітних конкурсах.  Після подолання смуги перешкод старшокурсники пригостили усіх чарівним «зіллям» власного приготування. Об’єднало усе студентство, дружне проголошення«Клятви-студента». Усіх зворушив караоке-конкурс біля вогнища. Лунали веселі пісні, дотепні жарти а на завершенняуся фізкультурна родина заспівала гімн факультету  фізичної культури та здоров’я людини. Ранок наступного дня розпочався з традиційної ранкової зарядки, після якої студенти вирушили у лісову подорож гірськими стежками природного парку «Вижницький». Студентам довелося проявити неабиякі уміння, продемонструвати силу духу та готовність до будь-яких випробувань.  Чудовій атмосфері свята посприяла прекрасна погода, лагідно посміхаючись учасникам посвяти осінніми сонячними променями. Ці дні, проведені у таборі, допомогли нашим першокурсникам згуртуватися, познайомитися з викладачами та студентським активом. З незабутніми враженнями близько обіду учасники посвяти вирушили додому. Тепер кожен із них може з впевненістю сказати, що він –  студент факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

6 42 51

 

Випускник нашої кафедри виборов пояс Чемпіона світу

22047789 305872796548508 6155749247599159026 o

Олександр Доскальчук – випускник факультету фізичної культури та здоров’я людини – виборов пояс чемпіона M-1 Challenge 83 у найлегшій ваговій категорії. M-1 Challenge – це турнір зі змішаних єдиноборств серед професіоналів, який організовує Міжнародна європейська компанія М-1 Global.  Бій проходив 23 вересня у Казані (Росія). Олександрові вдалося у 2 раунді побороти росіянина Володимира Малигіна, виконавши задушливий прийом. Варто зазначити, що це вперше пояс Чемпіона світу серед професіоналів зі змішаних єдиноборств за версією M-1 Global – MMA Fighting News здобув українець. Ще приємніше, що Олександр Доскальчук є вихованцем заслуженого тренера України, асистента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту Горюка Петра Ілліча.

 Довідка

Олександр Доскальчук – майстер спорту міжнародного класу з панкратіону, Чемпіон Європи та призер чемпіонатів світу з панкратіону, багаторазовий чемпіон України зі змішаних єдиноборств, кращий спортсмен світу у 2011 та 2012 рр. за версією FILA.

22069777 1880835188901116 5702228259840720896 n 21765144 2050768298477507 599276722173397653 n