Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

10 листопада з нагоди відзначення Всесвітнього дня науки в ім’я миру і розвитку науковці факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зокрема співробітники кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту, спільно з Національним університетом фізичного виховання і спорту України та Яським університетом імені А.Й. Кузи зуміли об’єднати науковців в Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «ОЗДОРОВЧО-РЕКРЕАЦІЙНА РУХОВА АКТИВНІСТЬ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ» заради спільної мети – підкреслити відповідальне використання науки на благо суспільства.

У роботі конференції взяли участь науковці із 8 країн світу: Бельгії, Канади, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, США та України; 26 ЗВО України; всього понад 150 учасників.
До наукового комітету конференції ввійшли фахівці з фізичної культури і спорту з провідних закладів освіти України та Румунії.
Із вітальним словом виступив Василь Балух  – перший проректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор історичних наук, професор та науковці в галузі фізичної культури і спорту.
На пленарному та секційних засіданнях результати досліджень представили науковці з таких університетів: Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна), Національного університету фізичного виховання і спорту України (Україна), Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (Україна), Яського університету імені А.Й. Кузи. (Румунія).
За результатами роботи конференції ухвалена резолюція, одним з пунктів якої є: у рамках співпраці між університетами-організаторами започаткувати традицію проведення Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, приуроченої  Всесвітньому дню науки, «ОЗДОРОВЧО-РЕКРЕАЦІЙНА РУХОВА АКТИВНІСТЬ У СУЧАСНМУ СУСПІЛЬСТВІ» із щорічною зміною локації проведення. Так, у 2021 році такий науковий захід поводить Національний університет фізичного виховання і спорту України, а у 2022 році – Яський університет імені А.Й. Кузи.
Матеріали конференції опубліковано у “Матеріалах Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, приуроченої Всесвітньому дню науки, «ОЗДОРОВЧО-РЕКРЕАЦІЙНА РУХОВА АКТИВНІСТЬ У СУЧАСНМУ СУСПІЛЬСТВІ».
Дякуємо всім науковцям, гостям, колегам, хто підтримав науковий колектив факультету фізичної культури та здоров’я людини на чолі з деканом Ярославом Зорієм. Висловлюємо вдячність модераторам заходу – завідувачу кафедри теорії та методики фізичного вихованню і спорту, доценту Ігорю Наконечному, а також доцентам кафедри Ларисі Балацькій та Анні Гакман.
Ця конференція – чудова можливість вшанувати наукові традиції, популяризувати досягнення вчених, залучати молодь до світу науки.
Маємо щиру надію, що ідея, яку започатковують наші колеги, органічно буде підтримана та стане традицією в університетському науковому житті багатьох закладів освіти. Всесвітній день науки буде днем шанування для людей, що примножують наукові здобутки, роблять суттєвий внесок у галузь.